Një milion gjallesa shtazore dhe bimore, kërcënohen të zhduken

202 Shikime· 06 May 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0

Një milion speciesh në planet janë të kërcënuar të zhduken nga njerëzit. Në një studim të publikuar të hënën nga Platforma Ndërqeveritare e Politikës së Shkencës mbi Biodiversitetin dhe Shërbimet e Ekosistemit (IPBES), thuhet se këtë vit janë vlerësuar humbjet më të mëdha të gjallesave që janë parë ndonjëherë.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By