Gazeta Si
Gazeta Si 06 May 2019
0

Up next

Nga Golemi, në plazhin e Spillesë, ku turistët vijnë ditën e “zhduken” natën
03 Aug 2019
Nga Golemi, në plazhin e Spillesë, ku turistët vijnë ditën e “zhduken” natën
Gazeta Si · 54 Shikime

Një milion gjallesa shtazore dhe bimore, kërcënohen të zhduken

111 Shikime

Një milion speciesh në planet janë të kërcënuar të zhduken nga njerëzit. Në një studim të publikuar të hënën nga Platforma Ndërqeveritare e Politikës së Shkencës mbi Biodiversitetin dhe Shërbimet e Ekosistemit (IPBES), thuhet se këtë vit janë vlerësuar humbjet më të mëdha të gjallesave që janë parë ndonjëherë.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Nga Golemi, në plazhin e Spillesë, ku turistët vijnë ditën e “zhduken” natën
03 Aug 2019
Nga Golemi, në plazhin e Spillesë, ku turistët vijnë ditën e “zhduken” natën
Gazeta Si · 54 Shikime