Up next

⁣Nis vaksinimi i 13 mijë punonjësve të Policisë e Gardës

18 Shikime· 03 Apr 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Këtë të shtunë ka nisur procesi i vaksinimit të punonjësve të Policisë së Shtetit dhe të Gardës së Republikës.

Qëndrat e vaksinimit janë hapur në Tiranë dhe rrethe. Në kryeqytet, efektivët e policisë po vaksinohen në stadiumin “Air Albania”.

Në ceremoninë e nisjes së këtij procesi mori pjesë edhe Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Në total janë 11,800 punonjës së Policisë së Shtetit dhe 1300 të Gardës së Republikës që do të vaksinohen.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next