⁣Nga miniera në Parlament

13 Shikime· 16 Apr 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Gjendja e rënduar prej më shumë se 30 vitesh në Bulqizë ka zgjuar interesin e një minatori, i cili kandidon për zgjedhjet parlamentare në Shqipëri.

Elton Debreshi u pushua nga puna në minierën private ku punonte, pasi së bashku me minatorë të tjerë krijuan një sindikatë të re minatorësh. Pas një viti ai e sheh kandidimin dhe futjen në Parlamentin shqiptar si të vetmen mënyrë për t’i dhënë zë statusit të minatorit.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By