Up next

Negociatat, Hahn optimist: Shpresojmë para vjeshtës

68 Shikime· 15 May 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Komisioni Europian do të paraqesë në fund të muajit maj rekomandimin për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn e konfirmoi këtë dhe thotë se nuk e ka humbur shpresën se Këshilli Europian do të vendosë pozitivisht para pushimeve të verës.

Por, kur vjen puna për progresin, Hahn thekson më fort atë të bërë nga Shkupi, ndërsa për Tiranën vlerëson reformën në drejtësi.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next