Up next

Ndodh edhe kështu! Ruçi e pret nga kamera e vet, Myslim Murrizi shfaqet te kamera e Korab Litës

30 Shikime· 01 Jul 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Mbledhjet e Komisioneve të Kuvendit po zhvillohen online si masa për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Por, edhe në distancë deputetët duket se e kanë të vështirë që të respektojnë këto masa.

Në mbledhjen e përbashkët të Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve, të zhvilluar paraditen e kësaj të mërkure, Myslim Murrizi nuk iu shfaq Gramoz Ruçit nga kamera e vet, por nga kamera e Korab Litës, për të njoftuar caktimin e këtij të fundit si relator të nismës së opozitës për ndryshimet kushtetuese dhe ndryshimin e Kodit Zgjedhor.

Vendimi i Murrizit “tingëllon” si me pahir, pasi vetë Lita i thotë: “Jo jo! Shko ti mor burrë!”. Megjithatë, Myslim Murrizi këmbëngul dhe Gramoz Ruçi pranon Korab Litën si relator të grupit parlamentar demokrat Korab Litën.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next