⁣NATO “pushton” Kuçovën

11 Shikime· 27 May 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Baza Ajrore e Kuçovës po shërben në këtë periudhë si një prej pesë qendrave logjistike të organizimit të stërvitjes “Defender Europe 21”.

Kjo ka bërë që këtu të stacionohen një pjesë e trupave amerikane, shqiptare dhe të aleatëve të tjerë të NATO-s.

Gjatë qëndrimit të trupave këtu, qytetarët e Kuçovës kanë pasur mundësinë të shohin nga afër dhe njihen me teknologjinë më të avancuar të Aleancës ushtarake më të madhe në botë.

Pas përfundimit të kësaj stërvitjeje, pritet që të nisë edhe investimi për shndërrimin e aeroportit të Kuçovës në aeroport të ri ushtarak të NATO-s.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By