Up next


Në Tiranë gjendet bomba 500 kg e Luftës së Dytë Botërore

41 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 27 Dec 2020 / In Lajme

⁣Forcat Xheniere të Ushtrisë transportuan dhe shpërthyen në mënyrë të kontrolluar një bombë 500 kilogramëshe të Luftës së Dytë Botërore.

Bomba u gjet në zonën e ish-Fushës së Aviacionit në Tiranë.

Trupat xheniere e transportuan atë drejt Poligonit të Bizës, ku më pas kryen shpërthimin e kontrolluar të saj.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next