Up next


Në brendësi të veturës së parë të garave që është vetë lëvizëse

42 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 13 Aug 2019 / In Jetë & Stil

Roborace është konkursi i parë në botë për ekipet e makinave vetë lëvizëse. Është një platformë e re për markat, organizatat dhe individët që të testojnë zhvillimin e sistemeve të tyre të automatizuar të makinave të garave. Secili prej ekipeve përmban një programues përgjegjës për personalizimin e logaritmeve brenda softuerit të vetë drejtimit që, kontrollon automjetet autonome./BusinessInsider/

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next