Në Adriatik kthehen balenat

18 Shikime· 19 Apr 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Në fillim ishin delfinët në brigjet italiane, tashmë janë balenat në brigjet kroate. Me ndalimin thuajse total të aktivitetit njerëzor ujërat e Mesdheut po tërheqin të tjerë turistë.

Videoja e mësipërme është filmuar mes ujërave të ishujve kroatë Vish dhe Sola nga një grup guide turistike krejt rastësisht.

Në të tregohet një balenë që kridhet në ujërat e Adriatikut, një fenomen i rrallë, për të mos thënë unik, jo vetëm për këtë det, por për të gjithë Detin Mesdhe.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By