Up next

‘Mirë se vjen zoti Blinken’, Tirana bëhet gati të presë sekretarin amerikan të Shtetit

14 Shikime· 02/14/24
Gazeta Si
Gazeta Si
1 Subscribers
1
In Lajme

⁣Në Tiranë kanë nisur përgatitjet edhe për
mikpritjen e sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Në rrugët ku do të kalojë Blinken janë
vendosur flamuj shqiptarë dhe amerikanë. Ndërsa në Fakultetin Politeknik është vendosur
një banderolë e zyrtarit të lartë amerikan, me mbishkrimin “Mirë se vjen zoti
Blinken”.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next