Up next

⁣McAllister, eurodeputeti gjerman i Angela Merkel uron Ramën për fitoren

15 Shikime· 06 May 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Kreu i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian dhe njëkohësisht pjesë e grupit të partive të së djathtës europiane, David McAllister ka uruar Kryeministrin Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

“Z. Rama me lejoni që fillimisht t'ju përgëzoj për fitoren tuaj në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Suksese për mandatin e radhës dhe zhvillimet e ardhshme në vend dhe si kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, sigurisht që e ndjek me shumë vëmendje procesin e zgjerimit dhe besoj se ky proces ka një të ardhme dhe të 6 vendet e BP do të bëhen anëtare të BE-së”, thotë McAllister.

Urimi është bërë gjatë punimeve të një tryeze bashkëbisedimi me tematikë Ballkanin Perëndimor dhe perspektiva europiane e tij.

McAllister është pjesë e partisë së Angela Merkel në Gjermani dhe në 2017 ishte pjesë e përpjekjeve të Bashkimit Europian për zgjidhjen e krizës politike dhe për të bindur Partinë Demokratike në atë kohë që të mos bojkotonte zgjedhjet parlamentare të atij viti.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next