Up next

Mbi 75 mijë emigrantë në dyert e Greqisë, policia i ndal me gaz lotsjellës në kufi

22 Shikime· 02 Mar 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Më shumë se 76,000 migrantë lanë Turqinë dhe u drejtuan për në Greqi ndërsa policia ngriti barrikada me tela me gjemba në vendkalimet kufitare dhe sulmoi me gaz lotësjellës turmën.
Emigrantët, mes të cilëve kishte edhe nëna të reja me foshnje në krah, kanë kaluar nëpër lum në Kastanitë, në kufirin Greqi-Turqi, ndërsa të paktën 500 persona në shtatë anije kanë mbërritur në ishujt Lesbos, Samos dhe Chios në Greqi.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next