Gazeta Si
Gazeta Si 27 Jan 2020
0

Up next

600 magjitë e Lionel Mesit dhe fluturimi drejt “Topit të artë” numër 6
02 May 2019
600 magjitë e Lionel Mesit dhe fluturimi drejt “Topit të artë” numër 6
Gazeta Si · 83 Shikime

Magjitë e Kobe Bryant në NBA

4 Shikime
In Lajme

Kobi Bryant, 41 vjeç, një nga yjet e basketbollit amerikan, ka bërë historinë në sportin më popullor në Amerikë. Ai ka luajtur për shumë vite për Los Anxhelos Lakers, duke fituar disa tituj dhe ka qenë një ndër sportistët më të famshëm në gjithë botën.

Ndikimi i Bryant në historinë moderne të NBA-së ka qenë i madh, duke u krahasuar me kampionë si Michael Jordan, LeBron James. Vetëm të shtunën në mbrëmje, Bryant ishte kapërcyer nga James si lojtari i tretë me më shumë pikë të shënuar në NBA (më shumë se 33,000).

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

600 magjitë e Lionel Mesit dhe fluturimi drejt “Topit të artë” numër 6
02 May 2019
600 magjitë e Lionel Mesit dhe fluturimi drejt “Topit të artë” numër 6
Gazeta Si · 83 Shikime