Up next

⁣Lirohet një pjesë e fëmijëve shqiptarë nga kampi Al Hawl

36 Shikime· 26 Oct 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Gjysmë Hëna e Kuqe Siriane njoftoi se një operacion i përbashkët me autoritetet shqiptare për lirimin e fëmijëve shqiptarë të mbajtur peng në kampin famëkeq Al-Hawl të Sirisë ka përfunduar me sukses.

Operacioni i lirimit të tyre është mbikëqyrur nga Khaled Hboubati, President i Gjysmë Hënës së Kuqe Siriane. Fëmijët dhe familjarët e tjerë shqiptarë u janë nënshtruar kontrolleve mjekësore dhe më pas janë transportuar në drejtim të Damaskut.

Numri i saktë i shtetasve shqiptarë të liruar nga kampi ku po mbahen familjarët e luftëtarëve të ISIS-it mbetet i paqartë për momentin, por ka raportime se bëhet fjalë për gjysmën e tyre.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next