Up next

Kundër heqjes së taksës, zv.Kryeministri i Kosovës sulmohet me vezë

8 Shikime· 22 Feb 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Kundërshtarët e heqjes së taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe kanë protestuar këtë të shtunë në Prishtinë duke sulmuar me vezë zëvendëskryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

Autorët kanë hedhur në drejtim të zyrtarit të dalë nga Lidhja Demokratike e Kosovës disa kokrra vezë.

“Taksën nuk bën me e heq”, dëgjohet njëri prej personave që dyshohet se ka marrë pjesë në sulmin ndaj zv.Kryeministrit të Kosovës.

Sulmi ka ndodhur para godinës së Qeverisë. LDK e dënoi atë.

“Sulmi i sotëm ndaj zëvendëskryeministrit të Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti është një akt i ulët, i papranueshëm dhe i dëmshëm për proceset vendimtare politike nëpër të cilat po kalon vendi ynë. Është i papranueshëm kthimi i shoqërisë sonë në sulme të këtilla, njësoj si në vitet 2015-2016, me qëllim stagnimin dhe bllokimin e proceseve shtetformuese që i kemi ndërtuar në partneritet me miqtë tanë ndërkombëtar. Kosova ka nevojë për qetësi, maturi dhe unitet në politikbërje dhe udhëheqje të vendit”, thuhet në reagimin e LDK-së.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next