Gazeta Si
Gazeta Si 21 May 2020
0

Up next

Basha zhvendos turin në Durrës: Të anulohen taksat lokale deri më 2021
14 May 2020
Basha zhvendos turin në Durrës: Të anulohen taksat lokale deri më 2021
Gazeta Si · 2 Shikime

kulla durres.mp4

3 Shikime
In Lajme

Kulla C, një nga kullat fortifikuese të Kalasë së Durrësit, që u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit, është drejt riparimit. CHëB Albania, e cila po merret me punimet restauruse, njoftoi në faqen e saj në Facebook se “në Kullën C kanë arritur të zhvendosin 42 fragmente, të cilat disa peshonin deri në 40 tonë, larg nga muri i thyer dhe në një pozicion ku ato mund të dokumentohen dhe studiohen plotësisht”.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Basha zhvendos turin në Durrës: Të anulohen taksat lokale deri më 2021
14 May 2020
Basha zhvendos turin në Durrës: Të anulohen taksat lokale deri më 2021
Gazeta Si · 2 Shikime