Up next

Kryeministri Edi Rama gjatë samitit të Ballkanin Perëndimor në Berlin

88 Shikime· 30 Apr 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pritur në një takim kokë më kokë me kryeministrin, Edi Rama. I pranishëm në këtë takim është edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Mësohet se Rama dhe Merkel diskutuan mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë ne Bashkimin Europian. Gjithashtu Kryeministri Rama foli edhe për pritshmëritë e qeverise shqiptare për raportin e Komisionit Europian që pritet të publikohet ne fund te muajit maj.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next