Gazeta Si
Gazeta Si 30 Apr 2019
0

Up next

Rama s’komenton draftin e opozitës: Të diskutohet në Këshill
28 Sep 2020
Rama s’komenton draftin e opozitës: Të diskutohet në Këshill
Gazeta Si · 2 Shikime

Kryeministri Edi Rama gjatë samitit të Ballkanin Perëndimor në Berlin

75 Shikime
In Other

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pritur në një takim kokë më kokë me kryeministrin, Edi Rama. I pranishëm në këtë takim është edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Mësohet se Rama dhe Merkel diskutuan mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë ne Bashkimin Europian. Gjithashtu Kryeministri Rama foli edhe për pritshmëritë e qeverise shqiptare për raportin e Komisionit Europian që pritet të publikohet ne fund te muajit maj.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Rama s’komenton draftin e opozitës: Të diskutohet në Këshill
28 Sep 2020
Rama s’komenton draftin e opozitës: Të diskutohet në Këshill
Gazeta Si · 2 Shikime