Up next

⁣Komiteti mblidhet të mërkurën, Rama: Gjobë për tubimet politike

30 Shikime· 09 Feb 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Komiteti Teknik i Ekspertëve do të mblidhet ditën e mërkurë për të njoftuar me gjasë masat e reja shtrënguese për parandalimin e përhapjes së Covid.

Mbledhjes së ekspertëve i parapriu një deklaratë e Kryeministrit Edi Rama që paralajmëroi ashpërsimin e masave dhe penaliteteve për shkeljen e këtyre masave.

“Bashkë me adoptimin e asaj që do të thotë Komiteti, sanksione për partitë politike pa përjashtim. Çdolloj denoncimi që do të bëhet nga çdo takim do të ndëshkohet. Do të ndëshkohen personalisht me gjobë organizatorët e këtyre takimeve, qofshin ministra, deputetë, opozitarë rrugorë, qoftë Presidenti, kushdoqoftë”, tha Rama.

Megjithatë, Rama tha se qëllimi i masave shtrënguese nuk është shmangia e infektimit, por ulja e ritmit të tij për të garantuar qëq sistemi shëndetësor t’u ofrojë shërbim.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next