Gazeta Si
Gazeta Si 01 Sep 2020
0

Up next

Edhe Grenell shijon diplomacinë serbe me “këngë e valle”
23 Sep 2020
Edhe Grenell shijon diplomacinë serbe me “këngë e valle”
Gazeta Si · 1 Shikime

Kandidatët për deputetë, edhe PS do t’i drejtohet bazës

2 Shikime
In Lajme

Pas Partisë Demokratike, që është në një fazë të avancuar të përzgjedhjes së kandidaturave për deputet, edhe Partia Socialiste do t’i drejtohet bazës për të marrë mendim për emrat mbi bazën e të cilëve do të kërkojë një mandat të tretë.

Kryeministri Edi Rama mblodhi grupin parlamentar në Elbasan, ku kërkoi që të gjendet metodika dhe rruga se si do të shprehet baza për këto kandidatura dhe tha se procesi duhet të fillojë brenda muajit shtator dhe të përmbyllet në janar të vitit të ardhshëm.

Procesit vlerësues të bazës do t’i nënshtrohen të gjithë, përfshirë këtu edhe deputetë aktualë, apo edhe figura që konsiderohen “historike” brenda socialistëve.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Edhe Grenell shijon diplomacinë serbe me “këngë e valle”
23 Sep 2020
Edhe Grenell shijon diplomacinë serbe me “këngë e valle”
Gazeta Si · 1 Shikime