Up next

Kamioni hyn mes protestuesve në SHBA (Video)

28 Shikime· 01 Jun 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Një kamion çisternë për pak përshkallëzoi tragjedinë e protestave që kanë shpërthyer në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas vdekjes së George Floyd. Mjeti i rëndë u fut me shpejtësi në mes të një grupi prej mijëra protestuesish që kishin bllokuar një autostradë në dalje të Mineapolisit.

Nga pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë dhe telefonat e një pjese të protestuesve shihet mjeti teksa frenon me vonesë, në përpjekje për të shmangur përplasjen e personave që ndodheshin ende në rrugë.

Fatmirësisht, asnjë prej protestuesve nuk u godit, ndërkohë që vetë këta të fundit kanë rrethuar më pas kabinën e kamionit dhe pasi i kanë thyer xhamat kanë nxjerrë andej drejtuesin e mjetit, duke e goditur me grushta dhe sende të tjera të forta, para se t’ja dorëzonin të gjakosur dhe gjysmë të zhveshur një patrulle policore që ndodhej aty pranë.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next