Up next

⁣Hetimi i 25 prillit, PD përplaset me administratën e Kuvendit

11 Shikime· 27 Oct 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

PD dhe PS u përplasën edhe këtë të mërkurë në mbledhjen e komisionit hetimor për 25 prillin. Përplasja kulmoi kur Gazment Bardhi nga PD po lexonte çështjen e patronazhistëve si objekt hetimor të komisionit.

Deputetët e PS lanë sallën e mbledhjeve, ndërkohë që kryetari i Komisionit, Enkelejd Alibeaj vijoi me seancën, duke ja dhënë fjalën deputetit Kreshnik Çollaku për të propozuar objekt hetimor të Komisionit.

Në këtë moment, administrata e Kuvendit u vu në dilemë nëse transmetimi i mbledhjes duhej të vijonte, apo jo. Në sallë hyn Drejtorja e Shërbimeve të Kuvendit, Lefteri Luzi. Ajo përplaset me kreun e Komisionit, Enkelejd Alibeaj, që e kërcënoi me kallëzim penal, sepse po ndërpriste punën e komisionit.

Alibeaj i kërkoi Gardës së Republikës që ta shoqërojë jashtë zonjën Luzi, ndërsa pak më vonë sinjali i transmetimit të mbledhjes u shkëput, megjithëse mbledhja vijonte.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next