Gazeta Si
Gazeta Si 23 May 2019
0

Up next

Salvini: Rama po mban zgjedhje vetëm me partinë e tij. Rrezikohet përplasje civile!
27 Jun 2019
Salvini: Rama po mban zgjedhje vetëm me partinë e tij. Rrezikohet përplasje civile!
Gazeta Si · 49 Shikime

Hapja e dosjeve, përplasje Lleshaj-Braho në Kuvend

46 Shikime
In Lajme

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj rrëzoi akuzën e Agron Tufës. “Të gjitha informacionet që lidhen me dosjet e komunizmit janë tashmë publike. Kush do dhe kush di të kërkojë, ka të gjithë informacionin në dispozicion dhe mund të njihet me to. Nuk ka asnjë pengesë, as për institucionin dhe as për qytetarët për t’u njohur me dosjet”, tha Lleshaj.

Ligji për hapjen e dosjeve, sipas ministrit të Brendshëm e mundëson këtë dhe kushdo mund të marrë dosjen që kërkon sipas këtij ligji. Por, Spartak Braho tha se ligji nuk e jep këtë të drejtë për çdo dosje.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next

Salvini: Rama po mban zgjedhje vetëm me partinë e tij. Rrezikohet përplasje civile!
27 Jun 2019
Salvini: Rama po mban zgjedhje vetëm me partinë e tij. Rrezikohet përplasje civile!
Gazeta Si · 49 Shikime