Up next

Godina e ish-universitetit Kristal kthehet në spital për pacientët me Covid-19

32 Shikime· 26 Mar 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu po ndjekin nga afër punimet që po bëhen për ndërtimin e spitalit të ri për shtrimin e të sëmurëve nga koronavirusi.

“Një spital i ri lufte, për të garantuar mbrojtjen e të sëmurëve në kushtet e çdo rritjeje të papritur të forcës së zjarrit armik”, shprehet Rama.

Ndërsa ministrja Manastirliu u shpreh se në këtë spital do të ketë 100 shtretër, për të ofruar një strukturë bazë, një qendër rezidenciale.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next