Energji nga dallgët, ideja novatore nga ishujt e Skocisë

62 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 18 May 2019 / In Jetë & Stil

Orkney, një arkipelag i largët në brigjet veriore të Skocisë, po shfrytëzon në maksimum fuqinë e pozicionit të tij gjeografik. I rrethuar tërësisht nga oqeani, ku vazhdimisht goditet nga dallgë deri në 13 metra të larta, banorët e këtyre ishujve tani po gjejnë një mënyrë të re për të përfituar nga era dhe dallgët që ajo krijon.

Më shumë
0 Komente sort Sort By