Energji nga dallgët, ideja novatore nga ishujt e Skocisë

83 Shikime· 05/18/19
Gazeta Si
Gazeta Si
1 Subscribers
1

Orkney, një arkipelag i largët në brigjet veriore të Skocisë, po shfrytëzon në maksimum fuqinë e pozicionit të tij gjeografik. I rrethuar tërësisht nga oqeani, ku vazhdimisht goditet nga dallgë deri në 13 metra të larta, banorët e këtyre ishujve tani po gjejnë një mënyrë të re për të përfituar nga era dhe dallgët që ajo krijon.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By