Up next


“E Preferuara" triumfon në Festivalin Europian e Filmit

15 Shikime
Gazeta Si
0
Published on 08 Dec 2019 / In Art dhe Kulturë

Filmi "E Preferuara" i regjisorit grek Yorgos Lanthimos është shndërruar në kryefjalën e festivalit të 32-të Europian te Filmit, duke fituar çmimin e filmit më të mirë, komedisë më të mirë dhe aktores më të mirë për Olivia Colman, e cila luante rolin e Mbretëreshës Anne.

Më shumë
0 Komente sort Sort By

Up next