Up next

“E Preferuara" triumfon në Festivalin Europian e Filmit

37 Shikime· 08 Dec 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0

Filmi "E Preferuara" i regjisorit grek Yorgos Lanthimos është shndërruar në kryefjalën e festivalit të 32-të Europian te Filmit, duke fituar çmimin e filmit më të mirë, komedisë më të mirë dhe aktores më të mirë për Olivia Colman, e cila luante rolin e Mbretëreshës Anne.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next