Up next

“Dua Kafe”, shije shqiptare në Manhattan

32 Shikime· 24 Nov 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0

Kur emigroi në Amerikë, në vitin 2001, Bobian Demçe ëndërronte që një ditë të kishte biznesin e vet. Iu deshën disa vite, por e realizoi ëndrrën e tij . Sot, është një vjetori i restorantit ‘Dua Kafe’, një restorant tradicional shqiptar, për të cilin kanë shkruar edhe media të njohura amerikane, si Nju Jork Times dhe CBS News.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next