Up next

Dritat ikin në Kuvend kur Çela po raportonte për reduktimin e defekteve

17 Shikime· 26 Oct 2021
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme


Mbrojtja para Komisionit të Ekonomisë dhe Financave e marrëveshjes së huasë prej 70 milionë eurosh që OSHEE kërkon të marrë nga BERZh nuk shkoi ashtu siç duhet.

Në momentin kur drejtori i OSHEE, Ardian Çela po raportonte mbi reduktimin e shkëputjeve të energjisë për shkak të defekteve dhe performancën e shoqërisë që drejton, ndodhi ajo që pritej më pak...dritat ikën edhe në Kryesinë e Kuvendit.

Episodi shkaktoi të qeshura në sallë, përfshirë edhe të vetë drejtorit të OSHEE. Për ta “pasur” kujtim këtë moment, deputeti i PD, Arbi Agalliu vendosi që të shkrepë një foto.

Fotoja zemëroi ministren e Energjitikës, Belinda Balluku, që ndodhej në krah të drejtorit të OSHEE. Ajo e cilësoi joetik gjestin e deputetit të PD. Kjo ndezi debatet mes palëve dhe detyroi kreun e Komisionit, Eduard Shalsi që ta ndërpriste seancën.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next