⁣DASh dënon dhunën e 8 janarit, Escobar: Partia merret në kutinë e votimit

8 Shikime· 12 Jan 2022
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Other

Departamenti i Shtetit dënon dhunën e përdorur më 8 janar në selinë e Partisë Demokratike dhe thotë se ajo nuk mund të jetë kurrë mjet për të marrë nën kontroll një parti politike.

“Është për të ardhur keq që dikush dëshiron që të përdorë dhunën dhe jo kutinë e votimit në një përpjekje për të marrë nën kontroll një parti politike. Ne e dënojmë këtë!”, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës, zv.ndihmës Sekretari i Shtetit, Gabriel Escobar.

Zyrtari i DASh e bëri të qartë se jo kushdo brenda Partisë Demokratike mund të pretendojë se është një partner i rëndësishëm për SHBA.

“Jo gjithkush që pretendon se është anëtar i Partisë Demokratike është një partner i rëndësishëm i yni tani”, vijoi ai.

Sipas Escobar, SHBA do të vazhdojë të mbështesë dhe të jetë e angazhuar në rajon dhe jo vetëm për çështjet politike, por edhe për çështje ekonomike. Intervista e plotë do të transmetohet në emisionin “Ditari” të Zërit të Amerikës pasditen e sotme.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By