Up next

Banorët “përplasen” me Ramën në zonën e stadiumit

18 Shikime· 27 Nov 2019
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Kryeministri Edi Rama zhvilloi disa takime me banorët e mbledhur në zonën e stadiumit të Durrësit. Ata i kërkojnë që të kur të zgjidhen problemet me njerëzit. Por edhe pse disa prej tyre e falënderuan për punën e bërë nga qeveria, ku kishte edhe disa që thonin të na rrojë qeveria dhe partia. Por disa prej tyre kanë shprehur pakënaqësinë se si po menaxhohet situata.

“Kam 24 orë që kam qëndruar këtu dhe nuk më kanë ardhur për ndonjë ndihmë, duhet të dijë se kur duhet të më jepet ndihma dhe zgjidhja për makinë”. Por kryeministri ka debatuar me qytetarin e ka thënë se në fillim duhet të nxjerrim njerëzit nga rrënojat dhe më pas duhet të kemi nevojë për strehim. “Më është shkatërruar banesa, kur të do të zgjidhet problemi”, iu drejtuar një qytetar.

Ndërsa u shpreh se “do të çojmë në hotel, se s’mund të rrini në dimër në çadra, ne jemi gati që të çojmë edhe një mijë familje, por nuk do të çojmë ata që do të zgjidhim problemin e strehimit në Durrës”. Rama premtoi se brenda 2020 do të ndërtojnë të gjitha shtëpitë, madje më të mira se kanë qenë më parë.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next