Up next

Arrestohen zjarrëvënësit në Himarë

16 Shikime· 08/19/23
Gazeta Si
Gazeta Si
Subscribers
0
In Lajme

⁣Dy autorë të dyshuar për zjarrvënie në fshatin Kudhës në Himarë janë vendosur në pranga. Personat E. M., 44 vjeç dhe nipi i tij, A. L., 29 vjeç kishin marrë me qira një sipërfaqe pyjore për kullotë.
Duke pasur si qëllim rigjenerimin e saj, ata i kanë vënë zjarrin sipërfaqes pyjore. Për shkak të erës, zjarri ka marrë përmasa të mëdha duke djegur dhjetëra hektarë.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next