Up next

Koalicionet, Rama: Të shpëtojmë Lulin nga Meta, Berisha e Kryemadhi

6 Shikime· 09 Oct 2020
Gazeta Si
Gazeta Si
5 subscribers
0
In Lajme

Gjatë fjalës së mbajtur para Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, Kryeministri Edi Rama zbuloi se “njëri prej qëllimeve” të ndryshimit të formulës së koalicioneve parazgjedhore ishte “shpëtimi i Lulzim Bashës”.

Basha vetë nuk ishte shënjestër e drejtpërdrejtë e ironisë së Ramës, por u përfshi në “shënjestrën” e Kryeministrit që ishte Meta, Berisha, Kryemadhi.

“Është hall shumë i madh se shyqyr që u prishëm atë trenin e madh. Këta janë në një situatë sa qesharake dhe aq e rrezikshme. Luli është vetëm pasagjer aty. Po lokomotivën e lëviz Iliri, Saliu është skavamento, që ndot edhe ajrin. Monika është faturino. Luli me kapele që përshëndet me ata që presin në plate dhe u flet për taksat.

Lulin dua ta shpëtoj. Këtë nuk e mohoj.

Luli është bërë si ushtar, duhet ta shpëtojmë. Se imagjinoj dot një demokrat që niset si te piramidat, shkon nisesh ia jep votën Lulit me gjithë këto listat, se votim si ky s’kisha dëgjuar ndonjëherë. Kjo Lulit i vjen nga stresi që ka nga Monika dhe Ilir se nuk i do, do t’i heqë , por nuk di si”, tha Rama.

Më shumë

 0 Komente sort   Sort By


Up next